Záver zo zápasu polroka 18 s ČR: Hapal odviedol viac ako bežných 25% ˇmužstvu Česka !

Autor: Ivan Olejár | 21.11.2018 o 4:27 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  28x

Márne sa nový kormidelník futbal mužstva SR a prvý cudzinec v jeho službách na poste trénera mužskej národnej repre - Hapal - verejne dušoval a zaväzoval, že ako tréner zotrvá pevne pri Slovákoch a Čechom nič nedaruje. Daroval....

Dokonca viac, ako naši priaznivci očakávali. Jasným dôkazom môjho tvrdenia je počínanie už ostrieľaného reprezentanta Vladka Weissa, ktorý celkom rozumne a logicky, po treťom striedaní Hapala Nemcom, kedy vedel, že do už druhého zápasu po sebe NEZASIAHNE, na protest odišiel zo štadióna pred ukončením zápasu s Hapalovým rodným Českom. Očakával sa pritom jasný manéver - náhrada zakríknuto a podpriemerne hrajúceho Stocha práve Vladkom. Tak ako to robieval tréner Kozák za čias, keď bol Miňo platným hráčom jeho repre výberov.

No šibal Hapal stiahol svojho, podľa jeho vlastných vyjadrení najlepšieho hráča výberov do 21 rokov a nahradil ho Nemcom. POdpriemerný, hlavne v II. polčase zápasu Stoch s biedou a veľkým sebazaprením dohral zápas. Stalo sa to vo fázach poslednej štvrtiny zápasu, kedy sa Slováci ešte pripravolali na posledný úder. Hapal vyčerpaným Čechom pohohol výrazne tým, že mužstvo ČR jasne vedelo, čo bude tím SR hrať, po pôríchode Nemca. Že každý založený útok, hlavne pri výkopoch zto šestnástky pôjde nań. A  tak Česi, navyše s jasnou výškovou prevahou na takmere všetkých postoch Nemca ľahučko zdvojili až strojili a bolo po zápase. Tak Hapal vedome pripravil SR aspoň o možnosť skorigovania

S nasedením Vladka Weissa by Česi nevedeli čo sa bude diať na trávniku....Vladko by bol iste vyzvŕtal ich  robustnú až nemotornú  obranu a vypracoval 1-2 šance...Určite by sa nekonal zažitý a známy stereotyp hry všetko na Nemca pri výkopoch brankára, na čo boli Česi fyzicky i mentálne rázne pripravení. Hapal zradil a mal by jednoducho odstúpiť za horúca. Predpokladám, že Vladka navigoval skúsený tréner a otec, ktorý mal na to plné právo. Ako kormidelník, ktorý priviedol hráčov ako Hamšík, Kucka, Pekarík, Weiss, Škrtel @ comp na MS do JAR....

V závere dovoľte analyticky, logicky a fakticky porovnať konkrétne výsledky a splnenie cieľov dvojice trénerov v prvej a druhej polovici kvalifikácie v druhej výkonnostnej skupine.

1/ J. Kozák - jeho cieľom bolo zvíťaziť v kvalifikačnej skupine a postúpiť do prvej výkonnostnej skupiny - cieľ nesplnil a odstúpil po prehreškoch mladých pušiek vedených kozákom a už ostrieľaným repre - Vladkom W. - rebelantom č. 1;, možno na popud otca.... Preferoval hráčsku disciplínu, ktorú svorne porušilo veľa nádejných repre. Naznačil, že rýchlo kvasenú hviezdy typu Lobotka a hlavne Škriniar sú ešte nezrelí mladíci a neodvádzajú v repre očakávané výkony; naopak chodia si do repre odýcdhnuť a zabaviť sa, teda chýba im v repre SR vysoko profesionálny prístup, aký odvádzajú v materských kluboch; že Kozák mal pravdu sa ukázalo tak proti Ukrajine, no osobitne s Českom. Škriniar ďaleko zaotal za klubovými výkonmi, podobne Stoch a Lobotka ani nenastúpil ale laboroval s chorobou.... Teda mladíci pokračovali v duchu kritika skúseného Jána Kozáka. Ožili iba proti béčku Ukrajiny, čo je rozhodne málo !

2/V. Hapal - dal si za strategické ciele zvíťaziť v obidvoch zápasoch a udržať pre Slovákov druhú výkonnostnú skupinu nového modelu - cieľ nesplnil, napriek víťazstvu doma nad béčkom už pred zápasopm v Trnave - víťaznej a postupujúcej Ukrajiny ! Nesprávnym striedaním podstatne ovplyvnil víťazstvo Čechov, osobitne zaradením čitateľného Nemca namiesto dribléra a málo čitateľného V. Weissa, čím výrazne pomohol Čechom k udržaniu víťazstva v existenčnom zápase. Neiodpustiteľný skutok trénera V. Hapala, ktorý udral Čechov v II. výkonnostnej skupine a nás poslal do tretej v roku 2020 !!!

Hapalovým druhým ešte podstatnejším cieľom bolo cez výhrry zabezpečiť Slovensku žrebovanie z druhého koša 2. decembra 2018 pre kvalifikačné skupiny  ME futbalových mužstiev, ktor= sa ešte na ME nekvalifikovali podľa nového modelu - - ani druhý cieľ sa mu nepodarilo splni, čím v úvode svojej trénerskej kariéry zaznamenal KVALITATÍVNY PREDAD SENIORSKEJ FUTBAL REPRE do nižšej výkonnostnej skupiny i horšiu východiskovú pozíciu SR pri žrebovaní kvalifikačných skupín budúcich ME. Zároveň sa neúmerne predĺžil cyklus návratu repre SR, na úkor ČR aspoń do II. výkonnostnej skupiny a definitívne ZHATIL pôvodný cieľ J. Kozáka - vybojovať s ním vybudovaným kádrom postup do prvej výkonnostnej skupiny nového modelu. Čas na Hapalovu dobrovoľnú  abdikáciu, podobne ako učinil chlap na správnom mieste - Ján Kozák,  dozrel... Hoci iba po dvoch zápasoch. To nie je podstatné. Ale trénerova objektívna sebareflexia... A  zaevidované pravdivé neúspechy... To nie je o jednej prehrew, priatelia. Ide o dlhodobý vývoj nášho futbalu. Ten sa práve potopil a prepadol kvaliTATíVNE DO NIžšEJ VýKONNOSTNEJ TRIEDY. TO JE FUTBALOVÁ TRAGÉDIA. Nepozametajme ju tradične pod koberec, ale konajme. Víťazstvo nad béčkom Ukrajiny je podobné tomu nie tak dávnemu - nad súperom, ktorého mužstvo bolo zložené z hráčov tretej až štvrtej výkonnostnej triedy národnej  ligy.... To vieme  a pamätáme. Bolo to doslovne Pyrrhove víťazstvo, ktoré predznamenalo súčasné hlboké neúspechy nášho seniorského futbalu !!!

Budete chlapom na mieste, pán ešte tréner SR - V. Hapal ??? PO trojitom neúspechu v novom projekte účasti na záverečnom turnaji  ME ? Je to výlučne na Vás, nie na Kováčikovi či zväze SR !

Ivan Olejár - jeden z 10-tisícok športových fanúšikov 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobehne Johnsona osud Mayovej? Britské voľby rozhodnú o brexite

Tri scenáre vývoja po britských voľbách.

Ficov obľúbenec Madej už nekandiduje, Smerom vraj ohrdol sám

Na kandidátke Smeru chýbajú viacerí poslanci.

Kofola kupuje známe minerálky

Skupina ešte len nedávno prevzala slovenskú značku.


Už ste čítali?