Ďalší Woodstock?! N A Č A S E ! Vedie k hlbšej prosociálnosti ľudí, osobitne mladých !!!

Autor: Ivan Olejár | 10.1.2019 o 7:24 | (upravené 11.1.2019 o 11:08) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  14x

Nad mravnosťou a etikou sa zamýšľajú tisícky filozofov, psychológov, pedagógov, vedcov, sociológov, rodičov i nás jednoduchých ľudí obdarených myslením a projektovaním. Preto je dobré, že dvojica ľudí si pozitívne naň spomenula.

A tak Woodstocke z pred polstoročia v Amerike, pravdepodobne bude mať repete. So všetkými dôsledkami. Ako pred 50-timi rokmi. Spôsobí new-kultúrnu revolúciu mladých ľudí a rodín, . Ale celosvetovú a hlavne - okamžitú - v dôsledku existujúcich IKT a sociosietí. 

Pre ľudstvo bude určite prínosom. Pokiaľ si zachová svoj originálny charakter vedenia ľudstva j čoraz väčšej PROSOCIÁLNOSTI a sebadarujúcej a láskavej , nezištnej a pokojnej SLUŽBY BLÍŽNYM, teda bratom a sestrám planéty, bez ohľadu na farbu pleti či náboženstvo. V duchu pravdivej zásady, že hudba, umenie, mier a NENÁSILIE v akejkoľvek podobe - normálnych a štandardných  pozemšťanov - spája, nie rozdeľuje. Preto zaželajme organizátorom zlatého Woodstocku veľa a veľa zdravíčka, prostriedkov a úspechov v aktívnom a mierotvornom procese  oslovenia generácií nás pozemšťanov celého sveta prostredníctvom histórie i osobností zakladajúceho stretnutia pred 50-timi rokmi i toho súčasného.

Nech ožije znovu sláva Janis Joplin, Jimmiho Hendrixa, zakladateľov rocku i populárna hymna stretnutia Steva Mc Kenzieho - San Francisco. Držíme všetkých 21 na rukách i nohách i srdiečko. Tešíme sa úprimne.  Lobby sa pokaká....  I slobodomurári, sientisti, ilumináti, ekoaktivist, zbrojári, milionári, mafie sveta, teroristické bunky a organizácie a ďalšie silné odnože dnešnej celosvetovej bezohľadnej a hlboko N Á S I L N E J  lobby. Vojnové štvanie a konflikty načas utíchnu. Možno navždy. OSN , Unesco a podobné inštitúcie budú iba nechápavo krútiť hlavičkami, že to čo sa za desaťročia nepodarilo im zatý Woodstok rieši i vyrieši. 

Na scéne planéty Zem sa po 50-tich rokoch stretnú v plnej sile a kráse Dobro - reprezentované   NENÁSILÍM a posolstvami  WOODSTOKU a ZLO ľudstva - spojené s NÁSILÍM LOOBY. NA ČIU STRANU SA PRIKLONIA MISKY VÁH - zaťažených piesňami, muzikou a nadšením účastníkov a podporovateľov i sympatizantov Woodstocku - kontra peniazmi, bezbrehým kapitálom a mocou pár stoviek vyvolených pozemšťanov vedúcich planétu do záhuby so svorkou verných bábok - politikov a príslušníkov kúpených a zmanipulovaných masmédií?! Nepredbiehajme a trpezlivo vyčkajme..

Najväčším svinstvom Internetu bolo, je a zostane  -zaradenie akýchkoľvek platených služieb a bankovníctva, virtuálnych mien a pod. do celosvetových sietí. To ho ničí a níči i zničí... No ideály Woodstocku a prosociálnosť určite prežijú !!! Porazíme Lobby v mierovej súťaži slobodných názorov a ideálov ľudstva bez násilia, postupne realizovaných v každodennej praxi i životoch nás ľudí 3. milénia! 

RNDr. PaedDr. ThMgr. PhilBc. Ivan Olejár, zakladateľ a aktivista hnutia  "Za prosociálne Slovensko !" i za prosociálnejší svet, primeraný dobe 21. storočia... poľudštený a bez násilia v akejkoľvek podobe !!!

PS.

Rovesník a populárny autor romámu Hippie, ktorý vyšiel vo vydavateľstve Ikar roku 2018, sám hipík  Paulo Coelho z Brazílie priznáva, že hnutie hippies ovplyvnilo jeho celý život: "Podľa mňa, keď je človek raz hipíkom, je ním navždy. Možem potvrdiť jeho skúsenosť vlastným životným príbehom. Sám sa dodnes pokladám za prívrženca tohoto progresívneho hnutia vtedajšej mládeže. Preto rád citujem ako učiteľ, ďalšie názory Paula: "Skutočný hippie si nekomplikuje život, nezabúda, že najväčšie potešenia sú ZADARMO: prechádzať sa po krajine(vlaky zadarmo u nás!), rozjímať o prírode, meditovať,smiať sa i plakať bez pocitu viny, BYŤ OCHOTNÝ NEZIŠTNE a LÁSKAVO  POMôCŤ TÝM, KTORÍ TO POTREBUJÚ= B Y Ť  P R O S O C I Á L N I v živote (moja vsuvka!) a NEDAŤ SA  Z M A N I P U L O V A Ť  nijakým systémom, najme v rukách rozličným príslušníkov skupín svetovej Looby ! A pravdivo dodávam, že kokrétne jej predstaviteľov - skupín a lóží  illuminátov, slobodomurárov, ekoaktivistov, teroristov, džihádistov, zbojnej lobbby, mediálnych magnátov, narkomafie, pozemkových a iných mafií a vojenských chúnt, diktátorov, samovládcov a všetkých politikov im poslušne slúžiacich desaťročia. !!! Preto bolo hnutie hipies pre polstoročím starostlivo kontrolované policajtmi, novinármi a politikmi v službách Looby, až nakoniec bolo nimi úspešne eliminované a potlačené do úzadia. Neštítili sa ničoho. Ani zavraždenia popredného predstaviteľa hipíkov Johna Lennona !!! A pamätáme akú nevôľu vyvolal u katolíckej cirkvi jeho výrok, že Beatles dosahovali vtedy popularitu porovnateľnú s pánom Ježišom Kristom... A cez jeho vraha ho fyzicky popravili a zniesli zo sveta. Nemyslím tým katolícku cirkev. Tvrdím, že kedy bol *John Lennom žil dodnes, tak hnutie hipíkov sa vzchopí a bude úspešnejšie vzdorovať aktivitám celosvetovej Lobby. A 50. výročie Woodstocku je jedinečnou  príležitosťou obrody hnutia detí kvetov v celosvetovom merítku. Treba dodať, že je to spoločenské hnutie mladých interpretované ako celosvetová REVOLÚCIA voči zaužívaným tradičným hodnotám a spôsobom, samotného bytia a skosnatenej morálky , nás ľudí. 

Za najväčší prínos hnutia hippies považujeme s Coelhom sám princíp sebadarujúcej sa lásky k blížnym, ktorého autorom je sám Ježiš Kristus. Láska je voľná, sebadarujúca sa, či prijímaná a oslobodzuje a robí človeka dobrým v podobe láskavej služby bratom a sestrám, ktorí to najviac potrebujú.A to je plnom súlade so základným princípom svetových náboženstiev - to náboženstvá i nás ľudí spája a zjednocuje. Bez potreby aplikácie násilia v akejkoľvek podobe. I zbrojenia a príprav na konflikty a vojny. Na svet bez deformácií a úchyliek od správania v súlade s prírodou. Bez koristníctva a nadmerného privlastňovania si hmotných statkov jednotlivcami. Bez túžob ovládnuť svet a skupiny blížnych pozemšťanov či snáh podmaniť si cudzie štáty. Presne proti dnešnej každodennej politike celosvetovej Lobby.

Coelho dodáva povzbudivo. :Myslím si, že aj dnes dostatok LÁSKY STÁLE EXISTUJE. Je to jeden z nezmazateľných dôkazov a odkazov revolúcie hipies." Dá sa s ním iba súhlasiť. Preto tieto očakávania víťazstiev lásky nad chamtivosťou, pokiaľ by sa realizoval druhý Woodstock. Potrebujeme ho ako soľ. Prebudiť nudiacu sa mládež bohatých  krajín a ukázať jej ako môže byť užitočná práve v láskavej službe chudobným blížnym bratom a sestrám v rozličných kútoch Modrej planéty. Pôjde o otvorený revolučný boj o orientáciu a službu práve mladých generácií planéty. Proti manipuláciám svetovej lobby s mladými! Šance sú vyrovnané. Lobby má prachy a materiálne bohatstvo,zaviazaných politikov i kúpené médiá. My zas srdcia naplnené láskou, sebadarovaním, obetou a službou núdznym blížnym bez násilia a vojen i útlaku. Zvíťazíme? Budem úspešnejší ako v revolúcii hypíkov spred polstoročia???! Verím, že áno.

RNDr. PaedDr. ThMgr. PhilBc. Ivan Olejár - zakladateľ hnutia Za prosociálne Slovensko, hipík

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.


Už ste čítali?