Kurzy VI. časť: Ľudská myšlienka

Autor: Ivan Olejár | 20.8.2019 o 11:27 | (upravené 20.8.2019 o 21:54) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  11x

Málo kedy som sa stretol s výstižnou a podstatnou charakteristikou pojmu zodpovedajúcemu stavu poznania ľudstva na prelome milénií. Snažím sa preto uviesť svojskú definíciu pojmu ľudská myšlienka. Tu je  odôvodnená charakteristika.

Ľudská myšlienka je produktom vyššej nervovej činnosti ľudského  mozgu v rámci špecifickej operácie charakteristickej pre ľudí zvanej P R O J E K T O V A N I E . Ide o výsledok schopnosti jedinečného procesu mozgu človeka - myšlienka je jedinečný bioprodukt duchovného sveta  človeka. Vzniká jedinečným spôsobom spájania v minulosti osvojených pojmov človekom prenosom-transsférom napr. učením -aj do nových myšlienok, pojmov, predstáv... Osobitne pri kreatívnej - tvorivej činnosti ľudí i jednotlivcov -tímové a individuálne projekty, umelecké diela, technické vynálezy a pod. Nové myšlienky vynikajú osobitnou pridanou hodnotou a sú originálne. Môžu byť aj násilné, maniakálne, beštiálne,  zvrhlé a manipulačné i iné násilné - degenerujúce civilizáciu. napr. dve svetové vojny v predošlom storočí, ktoré ovplyvnilo hlavne myslenie Hitlera a Stalina, v tamojšej druhej svetovej. vojne. Dvojica vodcov viedla civilizáciu do záhuby. No, tzv. pokroková časť ľudstva sa postavila na všeobecný odpor a porazila tak komunizmus, ako aj fašizmus v globálnom merítku. Nastolili sa v dobrej polovici ľudstva demokratické režimy, vlády a správy života národov. Nasledovania hodné. No, nie vždy. Napr. v minulých a súčasných ľudových demokraciách ako napr. v Severnej Kórey, v Číne, na Kube, vo Venezuele, v Rusku, v Luhansku, na Donecku a pod.

Ľudské myšlienky zjavne pripomínajú nami vytvorené stroje a automaty - aplikované pri činnosti produktov IKT (informačno-komunikačných technológií). Prakticky od časov vývoja prvých  kalkulačiek až po roboty vybavené dnes umelou inteligenciou. Nielen kognitívnou (poznávacou), ale aj sociálnou a hlavne emocionálnou inteligenciou. Simulujú, zatiaľ v istej a obmedzenej miere , napodobňujú procesy nášho myslenia. Preto môžu dnešné priemyselné roboty vybavené umelou inteligenciou nahradiť čoraz viac profesií. Dokonca máme vyvinutých už prvých zástupcov partnerov vo vzťahoch človek-robot. Partnerov typu spoločník, spoločníčka s istou úrovňou simulácie sociálnych a emocionálnych vzťahov  a väzieb.. @samozrejme, že hovoriacich, teda aj  nutne a predtým - vypovedaným slovom v komunikácii s nami -mysliacich. Avšak, jednostranne a relatívne predvídateľne a dlhšej časovej báze ako u ľudí. Zatiaľ neschopných takej úrovne kreativity ako najvýznamnejšie napr. umelecké osobnosti. No na druhej strane schopných obrovskými rýchlosťami  prevádzať monotónne výpočty i podľa komplikovaných vzorcov a vedieť chladne kalkulovať, analyzovať, systematizovať, generalizovať, indukovať, dedukovať, implikovať disjunktovať, negovať a pod. Teda,  so železnou presnosťou a vôľou simulovať základné operácie logického myslenia a činností orgánov  ľudského mozgu. Majú dokonalú náhradu a simuláciu zmyslových orgánov. A dokážu  tvrdo nahrádzať manuálnu prácu nás ľudí - svojimi prakticky nekonečnými výkonmi bez prestávok a kontinuálne. Bez štrajkov a nepokojov.. Bez miezd.  A diskvalifikovať tak hravo - milióny ľudí planéty pracujúcich hlavne v priemyselnej výrobe i poľnohospodárstve ale už aj v službách -obsluhujúci roboti v reštauráciách...., dokonca spoločníčky, spoločníci... Od čias Kempelemenovho šachistu uplynulo pár storočí. Dnešné šachové počítačové aplikácie bežne porazia množstvo a množstvo priemerných i dobrých hráčov šachu z radov nás ľudí... Nezabúdajme na tento pre nás nepriaznivý akt a faktor úspešnosti. V spoločnosti, kde práve úspech láme bariéry a otvára cesty dokorán vlastníkom robotov, k ešte intezívnejšiemu každodennému bohatnutiu, moci a dosahu a vplyvu na ostatných ľudí planéty Zem..

Obchod s bielym mäsom a najstaršie remeslo možno nahradiť už dnes spoločníčkami a spoločníkmi na báze robotov. Podobne hazardných hráčov, panie z reklám ponúkajúce isté služby za peniaze a virtuálne cez telefóny, atď Atď. Nie vojaci armád ako roboti, lež najprv  rozličné vraždiace naprogramované monštrá, zabijaci, násilníci, recidivisti - roboty obdarené umelou inteligenciou.  Potom spolky násilných robotov na spôsob dnešných mafií...Rozhodne to nemôže skončiť dobre.

No my, veriaci v Krista máme jedinú nádej, že TEN, kto stvoril človeka a vybavil ho myslením včas zasiahne. Trojjediný Boh.  Náš, aj genetický kozmický Inžinier a SUPERPROGRAMÁTOR a HYPERPROJEKTANT nášho vesmíru .  I osnovateľ ľudského myslenia. Za podielu práce na našej humanizácii v priebehu dejín celej ľudskej civilizácie pochádzajúcej z rovníkovej Afriky. Z Pygmejov a Krovákov dodnes žijúcich v úplnej symbióze s prírodou. Hoci sú práve Pygmejovia  zároveň aj živým terčom zabijakov, ktorí ich nepokladajú za ľudí a lovia ich na  pochúťkové pokrmy pre členov najbohatšej Lobby sveta. Odporné a otrasné akty z roku 2012, ktoré zdokumentoval vo filme aj slovenský scénarista a režisér Pavol Barabáš v Kongu a Stredoafrickej republike - I B A - pred siedmimi rokmi. A  tučný bakšiš lovcom -  menších vzrastom Pygmejov z iných domorodých kmeňov vyzbrojených samopalmi a nehorázne ceny v jedálničkoch noblesných afrických reštaurácií.A strety dvoch civilizácií. Jednej Pygmejskej na úrovni ľudí doby kamennej !!!! .- a druhej -súčasnej s praktikami barbarov a snobov !!!!! A razom je Biely massa a pán -  dnes -ľudožrútom Pygmejov a Krovákov Rovníkovej Afriky.  Hubiteľom kolísky ľudskej civilizácie a  M Y S L E N I A !!!. Zámerne a vysoko sofistikovaný. Aby bol všemocným pánom sveta a zakladateľom ľudskej populácie  biely človek zo slobodomurárskych lóží a prislušníkov  illuminátov sveta. Nadľudí, ako to hlásali svorne HITLER SO STALINOM V MINULOM STOROČÍ... Nič sa nemení. Rasizmus zas dominuje. A násilie. Krutosť a beštialita dominujú aj na prahu tretieho milénia vo svete. Prídi Pane, o príď Pane Ježišu. Zlo dominuje.

 Quo vadis, bohatý  a spitý mocou a vplyvom - človeče ?!.  To sú súčasné fakty a realita, ktoré nakrútil aj slovenský dokumentarista Pavol Barabáš. Ludožrútstvo najbohatších ako atrakcia. Požierajú mäso ulovených Pygmejov upravené na rozličné spôsoby za tučný bakšiš nimi vyplatený ich lovcom   Zvrhlí viac - ako Judáši...

AKO? Svojím slávnym DRUHÝM príchodom na Zem a definitívnou porážkou detí a služobníkov Zla a Zlého v neutíchajúcom ohni pri poslednom súde.

Nikam inam  nevedie ani cesta genetického inžinierstva s ideálom nesmrteľnosti človeka. Veď  znamená prakticky zopakovať cyklus genézy ľudstva v podmienkach planéty Zem na hviezdnej, konkrétne, na  solárnej úrovni. A potom zas, na  našej  galaktickej - na úrovni MIESTNEJ  kopy našich galaxií  -Maleganovývh mračien a  našej Slnečnej sústavy...... 

My sa musíme spamätať a vyvolených Kristus  premiestni naveky do raja. Na miesto zvané Bohom - Nový Jeruzalem!  Zničená planéta Zem, možno celá dnešná Metagalaxia  sa stane prirodzene peklom Idem vám hľadať príbytky k Otcovi. Kam ja teraz idem, vy ísť nemôžete. No vrátim sa a definitívne porazíme ZLO na Zemi !!! Aj s jeho supertechnikou., myslením a robotmi a umelou inteligenciou i klonovaním a eutanáziou..... Časovô bázu  uvedených udalostí nepoznáme, hoci vek Slnečnej sústavy odhadujeme na - do 13 miliárd rokov a sme údajne v polovici jej vývoja. Uvidíme, povedal slepý, hluchému ...

RNDr.PaeDr.ThMgr.PhilBc. Ivan Olejár - autor blogu i častí kurzov

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Beaty Balogovej

Kam odchádza Robert Fico a prečo je jeho odchádzanie škaredé

Ficova metamorfóza na hovorcu najnižších pudov národa ublíži všetkým.

Cynická obluda

JUDr. Danko ako advokát

Predstava, že sa Andrej Danko vráti k advokácii ponúka jednu doplňujúcu otázku.

Pellegrini zostáva premiérom, Matovič hovorí o správnom boji

O kreslo ho chceli pripraviť preto, že nenavrhol odvolať Jankovskú.


Už ste čítali?