Šok z primitivizmu Spravbytu Prešov i z chrbtíc - niektorých z nás -51 rokov po okupácii!

Autor: Ivan Olejár | 21.8.2019 o 10:37 | (upravené 22.8.2019 o 13:38) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  32x

Pekné a atraktívne bývanie máme v Starom meste bezprostredne pred novo vyrastajúcim Forom, ktoré bude ukončené a otvorené v septembri 2020. Tešíme sa na túto udalosť v meste Prešov. Veríme, že TRHOVISKO sa zachová ako je situované

Ostro týmto pozitívnym skúsenostiam v centre mesta oponuje BYTOVÁ POLITIKA  SPRAVBYTu Prešov realizovaná v priestoroch komplexu troch výškových budov oproti Centrálnemu trhovisku a Foru na druhej strane cesty. Neuveriteľné, no pravdivé. Posúďme spoločne.

Komplex je známy tým, že má veľkoryso naprojektované a stavebníkmi zrealizované spoločné priestory. Originálne. S prebytkom spojovacích chodieb vertikálnych i horizontálnych. A tu, v tejto chvíli nastupuje obrovská šikana a vydieranie bývajúcich na jednotlivých poschodiach komplexu. O to viac, že tŕňom v oku primitívnych a šedých úradníkov je nájomníkmi nainštalovaná zeleň v podobe prekrásne naaranžovaných stien kvetov tesne pred VONKAJŚÍMI panelmi stien bytov. Producentov kyslíka a procesu okysličovania vzduchu objemných horizontálnych i vertikálnych spojovacích chodieb spájajúcich aj jednotlivé z desiatky poschodí komplexu. Z  bezpečnostných evakuačných dôvodov tam nemajú byť žiadne prekážky a punktum!, oháňajú sa predpismi a protipožiarnym zákonom úradníci a im pritakávajúci hasiči, .. ...., neška še necvičí !!! Silnejši pes S........! Akoby sme sa, hi, hi, hi, my vlastníci aj spoločných chodieb, aj nájomníci správali sťa potencionálni bojovníci Islamského štátu na cvičeniach a budúci občania-teroristi !  Akoby tu horelo každý Boží týždeň !!!?

Nepochopiteľná bytová politika na prahu nového- tretieho milénia po Kristu Pánu ! V akých neprajných pomeroch to žijeme?!  Za vnútornou stenou  panelov bytov - ži ako chceš a vystrájaj ako divý. No vonkajším stenám a spoločným chodbám ničím neubližuj v podobe ich akéhokoľvek skrášľovania.  Hoci sú paradoxne aj tieto v mojom OSOBNOM VLASTNÍCTVE !!! Aj s nainštalovanými  kvetmi, kríkmi a rastlinkami, či obrazmi ! Preto reálna bytová politika Spravbytu je na úrovni štátov rovníkovej Afriky. Domorodcov, ktorí ešte včera viseli na palmách  v okolí svojich dedín tropického džungľového pralesa. A dnes ich vysťahovali do bytoviek miest v Afrike. Hanbite sa úprimne, pani Banduričová @ comp.

Aj za takúto, doslovne  hanebnú bytovú  politiku voči nájomníkom a vlastníkom (ja som vlastník!) bytov i zároveň V L A S T N Í K O V - aj ich spoločných priestorov, teda aj komplexu horizontálnych chodieb ako aj schodov spájajúcich desiatku poschodí nášho krásneho DOMOVA !!!  Ja žijem navyše na najvyššom - deviatom poschodí jedného z troch krídel bytového komplexu. Permanentný výhľad na tunajšiu Kalváriu je na nezaplatenie. I pohľady na utešene sa opravujúce tehlovo-červené škridľové strechy vežiakov i činžiakov. ZA ostatné skvelé služby, je ich väčšina, srdečná vďaka, priatelia zo Spravbytu Prešov..

Občan - Ivan Olejár - vlastník bytu na najvyššom -9-tom poschodí nášho krídla trojkomplexu. Vlastník, ktorý práve zrušil, na pokyn a vyhrážky úradníkov a hasičov, kvetinovú stenu s posedom na 9-tom poschodí bytu, ktorého je suverénnym V L A S T N Í K O M !!!? KAM, kde - sme to dospeli 51 rokov po tvrdej okupácii Slovenska vojskami vraj spojeneckých armád Waršavskej zmluvy, ktorým expredseda NR SR - súdruženko Milan ČIČ a expredseda NR SR po Nežnej - na stránkach novín vtedy verejne  ĎAKOVAL ZA BRATSKÚ  NEZIŠTNÚ INTERNACIONÁLNU POMOC??!! Verím, že očistec ho po smrti neminul a je tam dodnes. Božie mlyny melú pomaly, no spravodlivo, priatelia...... No stihol robiť -ako major(?) DAnko- predsedu NR SR po Nežnej. Namiesto Jána Budaja, ktorý sa bezprostredne po svojom zvolení za predsedu NR SR po Nežnej -VZDAL okamžite funkcie predsedu NR SR pre údajnú spoluprácu s ŠtB za komunizmu v Československu.  No, Milan Čič len čakal, za bučkom na výnosnú funkciu, pričom zradil zem nie menej ako BIľak svojim pozývacím listom pre vojská OKUPANTOV z radov piatich  spojeneckých armád. Mnohonárodnostnej . Sovietskej, Poľskej, Maďarskej, Bulharskej a Východo-Nemeckej ! Hoci boli pozvaní šiesti interventi Moskvou a Breževom No, surovo popravený  spoluobčanmi - prezident Rumunska -  N. Čaučesku - rezolútne okupáciu bývalého Československa odmietol Brežnevovi a jeho surovej suite. Zachoval sa vtedy ako skutočný  H R D I N A . Rumun, popravený s manželkou v obrodzovacích časoch Rumunska pred 30-timi rokmi.

No, ako práve opisujem - takí sme  - my, Slováci bez chrbtovej kosti... Kolaboranti. Radi a rady kolaborujeme so Zlom. Ako - praví kresťania !? Sotva. Píšem to aj pri príležitosti dnešnej pietnej spomienky na hrdinstvo našich otcov a materí, i nás - proti okupantom 21. AUGUSTA 1968. Ja osobne, vtedy ešte ako 13-ročný puberťák, som vediac ruštinu, odvelil majora pluku namiesto do Spišskej Novej Vsi na slepú koľaj - na  Lacemberskú dolinu aj s celým plukom a technikou. Prežil som iba zázrakom. Vracajúci sa okupanti zahájili po mne v Krompachoch pátranie ako Herodes po Ježišovi. Z rodiny do rodiny...Otec ma ukryl v pivnici do betónovo- mramorových vaní napĺnených uhlim. A tak dávka zo samopalu vojaka-Sovieta na pokyn majora - po otvorení pivnice  otcom - našťastie nenašla cieľ a bez poranení som prežil. A ten mrzák Milan Čič - im v časoch okupácie ďakuje za internacionálnu pomoc. Z A C H V A T Č I K O M !!! A ešte to potiahne za predsedu naj zákonodarného orgánu - NR SR. To je spravodlivosť na typický slovenský spôsob. A mňa, skutočného hrdinu tej doby - sám manžel pani šéfky Spravbytu Prešov  -prepustí z organizačných dôvodom z učiteľských služieb po tom, čo som sa 37 rokov kontinuálne venoval každodennej a poctivej službe Ježišovým obľúbencom  i mojim maličkým - deťom a mládeži Slovenska v Bardejove -ako učiteľ malého školstva! Rozumiete tomu?  Ja absolútne - nie, nerozumiem tomu dodnes....

občiansky aktivista - RNDr. PaedDr. ThMgr. PhilBc. Ivan Olejár - poctený sociálnou smrťou občana SR

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Beaty Balogovej

Kam odchádza Robert Fico a prečo je jeho odchádzanie škaredé

Ficova metamorfóza na hovorcu najnižších pudov národa ublíži všetkým.

Cynická obluda

JUDr. Danko ako advokát

Predstava, že sa Andrej Danko vráti k advokácii ponúka jednu doplňujúcu otázku.

Pellegrini zostáva premiérom, Matovič hovorí o správnom boji

O kreslo ho chceli pripraviť preto, že nenavrhol odvolať Jankovskú.


Už ste čítali?