Vernosť Košických mučeníkov vzorom obnovy vernosti KRISTU Pánu !

Autor: Ivan Olejár | 7.9.2019 o 11:21 | (upravené 7.9.2019 o 15:18) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  18x

"OBRODA A OČISTENIE CIRKVI SÚ ÚLOHOU DNEŠKA aj na Slovensku i v Košiciach.Svätí Košickí mučeníci, orodujte za nás! Amen!"- modlil sa arcibiskup Košickej diecézy Bernard Bober v závere svojej homílie k 400. výročiu popravy trojice 

D O K O N A L E    V E R N Ý C H - Matke Cirkvi do posledných okamžikov života v Košiciach pred rovnými štyrmi storočiami ešte dýchajúc v nefunkčnej a dopoly zahádzanej studni, kam ich ich kati po umučení  beštiálne hodili...

"Nech krv svätých Košických mučeníkov sa stane semenom zrodenia sa nových kresťanov!  Nech rastie naša živá kresťanská viera !" "  Amen !!!" , podporil jednohlasne a mohutne  zhromaždený ľud v katedrále i pred ňou - slová Otca arcibiskupa B. Bobera v prítomnosti J.E: Jozefa Tomka - vyslanca pápeža Františka  z Ríma.

Hoci neboli Slovákmi, dodnes orodujú aj za náš Slovenský národ u milosrdného Boha aj na príhovor ich i našej Matky - Márie vždy Panny, za  ktorej orodovaní u Milosrdného Trojjediného Boha - OBETOVALI svoje mladé životy v okamihoch smrti presne pred 400 rokmi - 7. septembra 1619.  Podobne ako naša mučenica čistoty- Anka Kolesárová. Sú zároveň najlepším príkladom ekumenizmu, ktorým sú Košice známe už aj v Európe, nielen na Slovensku. Sú aktuálne baštou EKUMENIZMU, ku ktorému vyzýval aj Sv. Ján Pavol II., ktorý v roku 1995 vyhlásil v Košiciach troch mučeníkov za svätcov Katolíckej Cirkvi. Dnešná  Slávnosť a aktívna a dôstojná Spomienka na Košických mučeníkov sa stala príležitosťou podpory života v každej forme a v každom čase. Môžeme sa stretnúť aj 22. septembra 2019 v Bratislave na treťom ročníku Celonárodného pochodu za život ! Poučil nás Otec arcibiskup.

400 rokov od narodenia pre NEBO troch sv. Košických Mučeníkov.  OBNOVIŤ TÚŽBU PRE VERNOSŤ !" Bolo a je  hlavným mottom slávnosti odslúženej v sobotné dopoludnie v Košickej katedrále.

RNDr.PaedDr.ThMgr.PhilBc. Ivan Olejár - laický teológ a občiansky aktivista a zakladateľ hnutia "ZA mierové a prosociálne Slovensko i svet !"  " OBNOVIŤ TÚŽBU PO VERNOSTI KRISTU i CIRKVI !"   AMEN! AMEN! AMEN! podporil jasne a mohutne - Otca arcibiskupa B. Bobera l zhromaždený ľud !!!

"Kto riskuje pre vlastný život a je Mu verný - u Pána má zaručený večný život !" povedal kardinál Erdó v príhovore v závere spomienkovej slávnosti.

Organizátor - Peter Stupák poďakoval biskupovi za vernosť Bohu, Cirkvi a našej Košickej Arcidiecéze."

Otec Bober je hrdý na nás našich veriacich i na kňazov, pretože pohladkanie niečo stojí, no dobre padne. Poďakoval za modlitby a krásny spev. Poďakoval i organizátorom slávnosti. Zboru sv. Cecílie. "V závere som zažil pozitívny šok z prekvapenia  kardinála ERDÓ - z jeho prekrásnej slovenčiny...." Poďakoval mu aj za pozvanie na Svetový eucharistický kongres do Budapešti.  "Prídeme!", povedal  mu priamo otec Bernard...

Poďakoval aj duchovnému synovi Košickej arcidiecézy  - J Tomkovi a zablahoželal mu aj k 40. výročiu kardinála, ktoré si pripomenieme už - 15.septembra. Pozdravuje aj divákov a poslucháčov, ktorí mohli duchovne prežiť 400. výročie slávnosti. 

Príjmite v závere požehnanie spojené s úplnými odpustkami, vyzval veriacich hlavný celebrant arcibiskup B. Bober a udelil nám slávnostne -j poslucháčom Rádia Lumen i divákom RTVS 2 POŽEHNANIE I PLNOMOCNÉ ODPUSTKY z príležitosti slávnosti 400 rokov od mučeníckej smrti - M. Križina @ jeho  spolubratov - M. Grodieckého i Š. Pongrácza. 

Ukončili sme slávnosť Pápežskou hymnou a mohutným potleskom ! Bohu vďaka a poklona !

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Beaty Balogovej

Kam odchádza Robert Fico a prečo je jeho odchádzanie škaredé

Ficova metamorfóza na hovorcu najnižších pudov národa ublíži všetkým.

Hossu dostal na odvolacom súde o tri roky vyšší trest

Juraja Hossua eskortovali na proces z výkonu väzby.

Cynická obluda

JUDr. Danko ako advokát

Predstava, že sa Andrej Danko vráti k advokácii ponúka jednu doplňujúcu otázku.


Už ste čítali?