Hokejový Nemecký pohár - repre SR - arogantní sopľoši !!!

Autor: Ivan Olejár | 7.11.2019 o 19:44 | (upravené 8.11.2019 o 20:26) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  53x

Už otvorenie nášho zápasu so Švajčiarskom neveštilo nič dobrého. Kým ich mladíci o dušu spievali svoju hymnu, naši reprezentanti pod vedením "bájneho" Mira Šatana ju dokonale ODSABOTOVALI. Na hanbu Slovenska a nás - občanov SR !!!

Výprask v zápase Nemeckého pohára a celkove dvanáste víťazstvo Švajčiarov, oproti polovici našich bol viac ako jasný. Hrali koľko potrebovali. Osobitne v tretej tretine keď po dvoch viedli na nulu - 3:0 a v tretej sa evidentne šetrili na domácich Nemcov i výber olympionikov Ruska. Keď naši znížili na rozdiel gólu menej ako 5 minút pred koncom zápasu, pohodlne pridali štvrtý gól a dokázali svoje jednoznačné víťazstvo okoreniť aj piatym. Teda znovu upraviť skóre na rozdiel hokejovej triedy. Pritom vekový priemer ich hokejového céčka bol 23 rokov, kým Ramsleyho tím ho mal 25 rokov ! Písať o známych piatich základných nedostatkoch našej hry pretrvávajúcich najmenej  D E S A Ť R OČ I E,  počnúc hrou presiloviek o jedného resp. o dvoch hráčov , atď..., ako to pravidelne robievam vo svojich blogoch adresovaných verejnosti, by bolo nosením dreva do lesa. Nepomohli ani e-maily adresované dobromyseľne  - M. Šatanovi aj cez tajomníčku... KAŠLÚ NA NÁS -, vlastne ich kolegov-PEDAGÓGOV i OBČANOV SR. Pritom im financie dáva štedro z rozpočtu SR -práve NAŠA kapitola ministerstva školstva. Iba oni a ony sú osvietení a povolaní viesť a vychovávať hokejovú omladinu SR, tobôž  na repre úrovni. A výsledok? Omladina frajersky odignoruje slovenskú hymnu na Nemeckom pohári. Ako ozajstní primitívi a antivlastenci... Opak Švajčiarov. A vidí to nielen vyspelá Európa ale aj deti a mládež Slovenska. "Výchovný príklad vlastenectva a hrdosti byť reprezentantom " krajiny medzi Dunajom a Tatrami  pre deti, mládež i dospelých spoluobčanov Slovenska - našich sopľošov v reprezentačných dresoch Slovenska, ktorí ešte nedávno sedeli  v školských laviciach na pohľadanie !!! Hlavne, že sme pred desaťročím dali povinne do školských tried za katedry na stenu  symboly Slovenska a texty Hymny. A skúsili by ste ich nemať nainštalované  v každej triede.  každej školy. Novinári, politici, súdy i verejnosť by Vás okamžite zniesli pod čiernu zem. A vedenie takej školy by sa neohrialo na stoličkách ani 24 hodín. To vám spoluobčania garantujem hlavou i svojou blogerskou cťou a zmyslom pre spravodlivosť. No u nás vždy existovali najmenej dve kategórie občanov. A dvojaké metre. &preto sa nedotknuteľným reprezentantom SR a vedeniu na čele so Šatanom takéto hanebné veci tolerujú. Sú to predsa nadobčania SR s osobitnými právami.. Ja tvrdím, že nevychovaní sopľoši.  Takto sme to prakticky dopracovali 30 rokov po Nežnej, ktoré výročie si pripomíname. Aj takto hanebne. Sú to prejavy vlastenectva- určite H O R Š I E  ako u často kritizovaných  Kotlebovcov, priatelia... Vodu morálne kážeme, no lahodné vína v praxi pijeme plnými dúškami. Sme dokonalí kresťanskí farizeji. A občana ako ja, ktorý to kritizuje, by sme okamžite ukrižovali. Tak do toho, spoluobčania.

Ja ako pedagóg i učiteľ etickej a náboženskej výchovy nemôžem mlčať. Veď šport patrí do nášho rezortu školstva !!! A Šatan s Ramsleyom i pomocnými trénermi platenými z peňazí školstva sú po edukačnej a výchovnej stránke jednojednoznačne kolegami nás pedagógov či sa s tým chcú zmieriť alebo nie. A ja mám právo im  radiť a nešváry a prejavy verejne kritizovať. Ako i ch kolega im poslúžiť aj dobre mienenými radami o prejave a nedostatkoch našej hry, vrátane presiloviek, oslaboviek i samostatných nájazdov, ktoré dnes rozhodujú o výsledkoch vyrovnaných tímov a už desaťročie  ich štandardne nezvládame a sú pričasto príčinou sklamaní divákov  i našich hokejových prehier !!!  FAKTY a štatistiky turnajov MS a OH i iných pohárov a priateľských zápasov SR - hovoria jasnou rečou...  Alebo je to klamstvo a hoax ? A &&& - kto mi to vyvráti dám mu celý nasledujúci dôchodok aj s vianočným príspevkom. 

A  navyše! Čo to za antiedukačné spôsoby, prístupy k reprezentácii SR a škodlivý príklad vlastenectva pre školopovinnú mládež pozerajúcu Nemecký pohár MASOVO - cez televízne vysielanie !? Ako občan SR žiadam spoluobčana a manažéra hokejovej repre SR, spoluobčana SR - M. Šatana o zjednanie okamžitej výchovnej nápravy v ďalších dvoch zápasoch SR Nemeckého pohára 2019!!! Trvám na tom, aby reprezentanti spievali hymnu SR na medzinárodných podujatiach..  Ide o jednotné výchovné pôsobenie školy, rodiny a reprezentačného športu na edukáciu detí a mládeže Slovenska. To prosím raz a navždy definitívne pochopte : Vy aj predstavitelia ostatných športov. Ináč  reči reprezentantov našej  krajiny o cti reprezentovať Slovensko sú obyčajnými lžami a hoaxami. I veľmi zlým výchovným príkladom vlastenectva pre ostatných mladých ľudí a naše deti !!!

 A že dodnes nemal miesto v realizačnom tíme Ramsleya za posledné dva roky ako  pomocný tréner aj Zdenko Cíger či Robo Švehla ako duo bezprostredne predchádzajúcich trénerov SR Kanaďana Ramsleyho -  je do neba volajúca nespravodlivosť, pán Šatan. A aj drahé promenády a producírovanie sa dávno zhasnúcich hokejových hviezd a hviezdičiek v drahých zápasoch o nič na programoch verejnoprávnej RTVS ako  plánujete aj v súčasnosti - - hlboké neúspechy a rany i hanbu slovenského hokeja utŕženú na medzinárodnej scéne, i po príchode Kanaďana na post trénera repre SR  a jeho náhrada práve dua Cíger - Švehla - toto všetko -  zďaleka nevyhladia a nezacelia utŕžené rany, hanbu, prejavenú pýchu-namiesto pokory i náš stále sa prehĺbujúci hokejový pád aj za vašej éry a nástupníctva po Robovi a Zdenovi... Aj  super odborník a extréner  majstrov sveta SR - Ján Filc je mimo praxe repre Slovenska !??? No, zo získaného titulu pod vedením trénera J. Filca - v súčasnosti ťažia neúrekom iní...

Pri takom vývoji kvality nášho repre hokeja ( slovenskí profíci sú posielaní na farmy, hrajú v nižšej AHL a stávajú sa voľnými hráčmi, je ich primalý počet v NHL  atď. !!!), budeme mať obrovské problémy dostať sa na olympijský hokejový turnaj do Číny. Pokiaľ poctivo a pokorne ako-tak, no podstatne lepšie ako v uplynulom desaťročí - nezvládneme päť-šesť základných herných situácií, ktoré sú kľúčom k úspechu hokejových veľmocí, ktoré nám dávno ušli a vzďaľujú sa od nás - Slovákov. Dnešné super nevyužitie presiloviek je toho jasným dôkazom. Pokoru, priatelia. Olympijská kvalifikácia sa blíži míľovými krokmi...

RNDr.PaedDr.ThMgr.PhilBc. Ivan Olejár - pedagóg so 40-ročnou praxou  a tréner mládeže v kolektívnych  loptových hrách i podporovateľ mládeže HC 46 Bardejov v HOKEJOVÝCH (!) športových triedach na ZŠ Pod Vinbargom v Bardejove od roku 1996  - ako pracovník  vtedajšieho Metodického centra v Bardejov a SAŠ v regióne i na Slovensku, vážený pán Šatan M.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Haščáka dobehla Gorila, šéfa Penty obvinili z korupcie

V sídle finančnej skupiny zasahovali desiatky policajtov.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Haščák sa Gorily nezbavil, dnes už to potvrdzuje aj NAKA

Bolo by skôr prekvapivé, ak by Božie mlyny nezachytili Pentu.


Už ste čítali?